316 A312 Stainless çeliku Seamless Pipe Çmimi për kg

Përshkrim i shkurtër:

Stainless steel is one of the most popular and versatile materials. Seamless stainless steel pipe is used in applications where high temperature strength and superior corrosion resistance are critical. Further, stainless steel seamless pipes are easy to clean and doesn’t tarnish easily.

Detail Product

Product Tags

Stainless steel is one of the most popular and versatile materials. Seamless stainless steel pipe is used in applications where high temperature strength and superior corrosion resistance are critical. Further, stainless steel seamless pipes are easy to clean and doesn’t tarnish easily.

 

Produkt Parametrat

Product Name 316 A312 Stainless çeliku Seamless Pipe Çmimi për kg
OD 13.72mm-2133.6mm (1/4-84 inç)
Material Grade  

304,304L,316,316L

standard ASTM A312, A778,A358 JIS G3468 JIS G3459, EN 10217-7
 

Description

 

Surface Finish Annealing and Pickling, Matt Finish or Satin Finish

Mirror Finish, Wire Drawing or Hairline Finish

Ends Finish Plain Ends or Beveled Ends
Test Eddy Current/ Hydrostatic/ Ultrasonic/ Intergranular Corrosion

Or according to customers’ kërkesë

Aplikacion  

For use in the Petroleum, Chemical, Chemical fiber, Medical Machinery, Aerospace, Paper, ushqim, Shipbuilding, Environmental Protection, Boilers, Heat Exchangers, Pressure Vessels, Condensers, Water, Electricity and other industries.

paketim  

Secili në PVC ose qese e ujit-provë, Tufa me qeseve plastike thurur, rastet druri,kaci druri ose në bazë të konsumatorëve’ kërkesë

Documents 1, Raw material certification
2, All the test & Inspection reports as per PO and standards
3, Shipping notification before shipment
4, Quality warranty letter

 

specifikat e produktit

Përbërje kimike
material C dhe Mn P S Cr ni
201 ≤0.12 ≤0.75 ≤9.5-12.5 ≤0.045 ≤0.03 13-16 0.8-1.5
304 ≤0.08 ≤0.75 ≤2.0 ≤0.045 ≤0.03 18-19 8-10
316L ≤0.08 ≤1.00 ≤2.0 ≤0.035 ≤0.03 10-14 16.0-18.5

 

aplikimi Field
Prodhimet tona janë të aplikohen gjerësisht në industri të ndryshme, tilla si vaj & gaz, petrokimike, kimik, Njësia energjitike, tul & letër, ushqim & pije, automobilistik, elektronik, bio-tech, etj.

OUR SERVICE

1. OEM/ ODM Service: We are factory. Your non-standard stainless steel pipes are welcomed.

2. mostër: Free samples can be sent for your reference.

3. 24-orë shërbim online

4. Other Service: factory photos, test reports, certifications can be shown to you if you need.

 

Kompania jone
Foshan Kuanyu Stainless Steel Co, Ltd, themeluar në 2011, është një ndërmarrje moderne, i specializuar në prodhimin dhe shumicë për të gjitha materialet e tub çeliku inox për ujë të pijshëm,çelik inox ngjitur tub, pajisje tub çeliku inox dhe kështu me radhë. Produktet tona të përmbushur standardet e ASTM, EN, IT, DIN etj, dhe përdorin gjerësisht në industrinë e rafinerisë së naftës, petrokimike, elektricitet, letër-marrjes, verë dhe automobilave industri, Struktura mekanike, ndërtim, teknologjisë elektronike biologjike, inxhinieri enviromental dhe produkte të kuzhinës. Ne kemi kaluar ISO9001 dhe ISO14001.
Në mënyrë që të prodhuar produkte të mira, ne përdorim pajisje më të përparuara makineri, teknologji inovative prodhuese, Linja më konkurruese të prodhimit dhe me stafin e kualifikuar, përvojë të pasur, për të bërë "Kuanyu Stainless Steel Pipe" të bëhet modeli i industrisë sonë.

 

Workshop ynë

 

Our Partner Business

 

Testing

 

Production Process

What Is The Technology For Seamless Stainless Steel Pipes

Cold Rolling is a preferred production process for high precision seamless stainless steel pipe. Most of our heat exchanger pipes and precision pipes are cold rolled tubing. This technique provides a high forming rate, narrow tolerances and good turnouts.

Cold drawing is the common process for our ss tubings and pipes. Cold drawn stainless steel pipe will get a very narrow tolerance ranges, and keep the chemical element in a good condition. Additionally, the cold drawing process is the perfect choice for situations which place high requirements on the quality of the surface structure.

 

paketim
Secili në PVC ose qese e ujit-provë, Tufa me qeseve plastike thurur, rastet druri,kaci druri ose në bazë të konsumatorëve’ kërkesë.

FAQ

Q: Çfarë është moq juaj(minimale për sasinë)?
A: Zakonisht Moq jonë është 1ton, por ne mund të pranojë më pak sasi për porosinë tuaj gjyq. Pls mos ngurroni të na tregoni se sa pjesë ju duhet.

Q: A jeni prodhues apo tregtar?
A: Ne jemi të fabrikës manufacturer.Our regjistri është e vendosur në baza kryesore e prodhimit të çelik inox të Kinës-Foshan City që është pranë portit Guangzhou / Shenzhen.

Q: Si në lidhje me aftësinë tuaj të projektimit? A ju ofrojnë shërbim OEM?
përgjigje: Ne kemi vet departamentin tonë të projektimit, dhe kanë shërbimit të projektimit ofertë për mijëra partner bashkëpunues. OEM të pranojë dhe do të ofrojë marrëveshje konfidencialiteti “Kontrata sekrete biznesi” për Safe tuaj design.

Q: Çfarë është kushtet tuaja të pagesës?
A: 30% paraprakisht nga T / T ,70% do të jetë para se të dërgesës ose kundër BL kopjoni nën FOB / CIF / CFR

Q: Sa kohë është çojë prodhimi koha koha ?
përgjigje: Eshte 10-15 ditë në përgjithësi dhe kjo mund të negociohet në bazë të nevojës tuaj dhe sasisë.

Dërgo mesazhin tuaj për ne:

Enquiry TANI
Enquiry TANI